DUM SPIRO SPERO

Wojskowy Instytut Medyczny, Polska Federacja Stowarzyszeń Chorych na Astmę Alergię i POCHP i Polskie Towarzystwo Chorób Płuc zapraszają 21 kwietnia 2017 na konferencję naukową poświęconą wpływowi zanieczyszczeń powietrza na stan zdrowia.

Z powodu zanieczyszczeń powietrza w Europie umiera przedwcześnie ponad pół miliona ludzi w ciągu roku. W Polsce jest to 47,3 tys. osób - wynika z raportu Europejskiej Agencji Środowiska (EEA).- Głównym problemem Polski są pyły zawieszone i benzopiren. Głównym ich źródłem są instalacje przemysłowe i ogrzewanie domów. Pod względem średniej stężeń (ze wszystkich stacji pomiarowych) PM 2,5 oraz benzopirenu Polska znajduje się w niechlubnej ścisłej czołówce Europy. Ta sytuacja w bezpośredni sposób wpływa na zdrowie Polaków. W trakcie incydentu smogowego na początku 2017 roku Polskie szpitale przyjęły o wiele więcej chorych z powodu duszności wywołanej chorobami układu oddechowego (astma, POCHP) a także chorobami układu krążenia (migotanie przedsionków, zawały i udary mózgu).

Zapraszamy do udziału w siódmej konferencji im. gen. bryg. dr. hab. n. med. Wojciecha Lubińskiego „Wpływ zanieczyszczeń powietrza na zdrowie DUM SPIRO SPERO. Spotkanie poświęcone jest pamięci lekarza Prezydenta PR, który zginął 10 kwietnia 2010 r. zabezpieczając medycznie delegację udającą się na obchody rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Doktora i naukowca który zapoczątkował badania nad wpływem zanieczyszczeń na zdrowie w naszym Instytucie.

W trakcie konferencji w Wojskowym Instytucie Medycznym 21.04.2016 w AULI WIM w godzinach 10 do 15 odpowiemy na pytanie jak zanieczyszczenia powietrza wpływają na zdrowie człowieka oraz co zrobić aby temu zapobiec.

Przedstawimy badania  jak zanieczyszczenia wpływają na kobiety w ciąży a następnie narodzone dzieci. W jaki sposób pył zawieszony uszkadza płuca i dlaczego wywołuje choroby układu krążenia. Dlaczego w trakcie smogu ludzie umierają z powodu zawałów i udarów mózgu. Wytłumaczymy jak się zabezpieczyć przed zanieczyszczeniami i czy noszenie maski może nam pomóc czy raczej spowoduje problemy zdrowotne. Jak oczyścić powietrze z zanieczyszczeń – czy to jest możliwe i jak to robić skutecznie.

Na te oraz wiele innych pytań związanych z wpływem zanieczyszczeń powietrza na zdrowie usłyszą Państwo w trakcie konferencji „Wpływ zanieczyszczeń powietrza na zdrowie DUM SPIRO SPERO” 21.04.2017 w Wojskowym Instytucie Medycznym.

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki. Polityka prywatności