SPIROBUS rusza w Polsę

Ruszyła ogólnopolska akcja badań spirometrycznych, mająca na celu zbadanie kondycji płuc Polaków. Specjalnie przygotowany na tę okazję Spirobus odwiedzi prawie 200 lokalizacji w całym kraju. Celem akcji jest promocja badań profilaktycznych i szerzenie wiedzy na temat chorób układu oddechowego - Rozkład jazdy Spirobusa
 
Organizatorem ogólnopolskiej akcji badań spirometrycznych jest Fundacja NEUCA dla Zdrowia, współpracująca z aptekami działającymi w ramach programu PARTNER+. Realizując swój cel statutowy, jakim jest promocja opieki farmaceutycznej oraz działania edukacyjne i profilaktyczne, fundacja współdziała, w tym przedsięwzięciu z Polską Profilaktyką oraz Polską Federacją Chorych na Astmę Alergię i POCHP.
 
Szacuje się, że na choroby płuc cierpi ponad 6 mln Polaków. Około 4 mln na astmęa 2,5 mln na obturacyjną chorobę płuc czyli POChP. Niestety połowa chorych na astme i ponad ¾ chorych na POCHP nie wie o swojej chorobie. Dlatego, tak ważne jest wykonywanie profilaktycznych badań spirometrycznych, które pomagają w postawieniu diagnozy. Wykrycie schorzenia w odpowiednim czasie pozwala na zastosowanie odpowiedniego leczenia, które poprawia jakość życia i często pozwala na wydłużenie życia chorego – komentuje dr n. med. Piotr Dąbrowiecki, Przewodniczący Zarządu Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP.
 
Spirometria to badanie, podczas którego mierzy się pojemność płuc oraz przepływ powietrza przez poszczególne partie układu oddechowego. Badanie jest bezbolesne i trwa ok.10 minut. Badanie służy ocenie wydolności oddechowej człowieka. Dzięki niemu możemy rozpoznać POCHP a także określić stopień kliniczny astmy oskrzelowej. W trakcie badania, na miejscu obecny będzie wykwalifikowany personel medyczny, który wykona badania i udzieli fachowych porad w zakresie profilaktyki chorób układu oddechowego.
 
Szczegóły na http://www.fundacjaneuca.pl/

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki. Polityka prywatności