Dla lekarza

Reklama
Reklama

Polecamy publikacje

Reklama
Reklama

Kontakt

Polska Federacja Stowarzyszeń Chorych na Astmę i Choroby Alergiczne i Przewlekłe Obturacyjne Choroby Płuc

Biuro:
ul. K. Promyka 5 lok. 162
01-604 Warszawa

mail: astma.federacja@gmail.com 

Konto: Kredyt Bank SA
44150010121210101466220000

Aktualności Światowy Dzień Chorego
Światowy Dzień Chorego PDF Drukuj Email

 

VI Forum Liderów Organizacji Pacjentów

Z okazji Światowego Dnia Chorego w dniach 10 - 11 lutego w Warszawie odbyło się VI ogólnopolskie spotkanie liderów organizacji pacjentów, organizowane przez Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej oraz Zakon Posługujących Chorym – Ojcowie Kamilianie. Uczestnikami konferencji byli liderzy ponad 150 organizacji pacjenckich.


Pierwszego dnia z uczestnikami konferencji spotkał się Minister Zdrowia – Bartosz Arłukowicz oraz wiceprezes Narodowego Funduszu Zdrowia – Maciej Dworski. Obecny był także sekretarz stanu w ministerstwie zdrowia – Jakub Szulc.

Podczas spotkania przedstawiciele organizacji pacjentów mieli szansę przedstawić im swój punkt widzenia i zwrócić uwagę na problemy z jakimi borykają się na co dzień. Pacjentów chorych na astmę, alergie i POCHP reprezentował Piotr Dąbrowiecki, Przewodniczący Federacji. W trakcie debaty poruszono temat edukacji przewlekle chorych (astma, pochp), w kontekście dostępności nowoczesnego leczenia dla tej grupy pacjentów.

Minister Zdrowia  Bartosz Arłukowicz entuzjastycznie odniósł się do tematu edukacji chorych na astmę i POChP jako skutecznej metody poprawy efektywności leczenia. Minister obiecał w tym względzie pomoc resortu.

Podczas drugiego dnia, uczestnicy konferencji mieli okazje wysłuchać następujących wykładów:
1. „Starzenie się, starość – cele życiowe”, prof. Cezary Włodarczyk – Uniwersytet Łódzki
2. „Choroby Mózgu w wieku podeszłym”, prof. Grzegorz Opala – Śląski Uniwersytet Medyczny
3. „Prawa pacjenta w UE w świetle badań przeprowadzonych przez ACN w 2010r.”, Teresa Petragolini – Dyrektor Active Citizenship Network

 

 

 

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama