Dla lekarza

Reklama
Reklama

Polecamy publikacje

Reklama
Reklama

Kontakt

Polska Federacja Stowarzyszeń Chorych na Astmę i Choroby Alergiczne i Przewlekłe Obturacyjne Choroby Płuc

Biuro:
ul. K. Promyka 5 lok. 162
01-604 Warszawa

mail: astma.federacja@gmail.com 

Konto: Kredyt Bank SA
44150010121210101466220000

Aktualności Dziękujemy mediom
Dziękujemy mediom PDF Drukuj Email
Światowy Dzień Spirometrii obchodzony z inicjatywy Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP oraz Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc - 27 czerwca 2012 r. odbił się szerokim echem w mediach ogólnopolskich oraz regionalnych. Konferencja prasowa, która odbyła się 22 czerwca br. w Centrum Konferencyjnym PAP w Warszawie, gościła  przedstawicieli ponad 20 redakcji  prasowych, radiowych  oraz telewizyjnych, a także znakomitych gości m.in. z Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia, Biura Rzecznika Praw Pacjenta i Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. Pod koniec czerwca ukazało się ponad 280 publikacji, mających na celu zachęcenie do bezpłatnych badań spirometrycznych, które ukazały się pod koniec czerwca br. w telewizji, prasie, radiu oraz Internecie.

 I tak,  w telewizji ukazały się 44 materiały, z czego 22 w stacjach ogólnopolskich, m.in. w głównym wydaniu „Wiadomości” TVP1, „Teleexpressie” TVP1, „Panoramie” TVP2 oraz „Wydarzeniach” w Polsacie. W prasie opublikowano 63 teksty oraz informacje, m.in. w największych dziennikach: w Gazecie Wyborczej, Fakcie, Super Expressie, czy Echu Dnia. W ogólnopolskich stacjach radiowych wyemitowano 11 materiałów, ponadto w rozgłośniach regionalnych 47 audycji i informacji, które zawierały rozmowy z ekspertami, ale również zawiadamiały o bezpłatnych badaniach. Na portalach internetowych ukazało się ogółem 117 tekstów i informacji. 

W publikacjach prasowych, internetowych, radiowych, a także telewizyjnych bardzo często cytowane były wypowiedzi dr n. med. Piotra Dąbrowieckiego, Prezesa Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP, który był również gościem w programach telewizyjnych na żywo, tj. „Pytanie na śniadanie” TVP2, „Kawa czy herbata?” TVP1 oraz „Dzień Dobry TVN” w TVN.

Podjęte w ramach Światowego Dnia Spirometrii działania, miały na celu poszerzenie wiedzy społeczeństwa na tematy związane z potrzebą profilaktyki chorób płuc i wykonywania badań spirometrycznych. Mamy nadzieję, że tegoroczna akcja przełoży się na zwiększenie świadomości pacjentów, a także na szybki powrót do zdrowia przebadanych osób, u których wykryto zmiany w pracy płuc.

Liczba publikacji medialnych w dalszym ciągu powiększa się. Podane zestawienie odzwierciedla stan na dzień 2 lipca br.

 

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama