Global Asthma, Allergy Patients Platform (GAAP), 11 czerwca 2011 r.

Podczas konferencji  EAACI (European Academy of Allergology and Clinical Immunology) w Stambule ostatecznie zakończyliśmy proces konstytuowania się nowej, światowej organizacji pacjentów. Polska Federacja jest jednym z 20 członków założycieli – przedstawicieli całego kontynentu. Misją nowej organizacji jest świadome i odpowiedzialne życie pacjentów z astmą i alergią na całym świecie.

W dniu 6 maja 2011 EFA obchodziła 20-lecie istnienia. Podczas corocznego Walnego Zgromadzenia Członków
w Paryżu wybrano nowe władze Federacji. Prezesem Zarządu została Pani Breda Flood z Irlandii (Asthma Society of Ireland). Serdecznie gratulujemy !!! Pani Breda Flood jest zasłużoną działaczką,  poprzednie przez 3 lata była członkiem Zarządu, a przez ostatnie pół roku pełnila funkcje Skarbnika. Ustępującej Pani Prezes Marianeli Salapatas wszyscy członkowie organizacji podziękowali za wyjątkowy, 6 –letni, wkład w rozwój organizacji, w szczególności za jej aktywność na gruncie europejskim. 

29 maja 2010 w Wilnie odbyła się 14-ta KONFERENCJA EFA (The European Federation of Allergy and Airways Diseases Patients Associations).
Jak co roku przybyli na nią przedstawiciele stowarzyszeń członkowskich, autorytety naukowe, badacze oraz rzecznicy pacjentów z całej Europy. Tegoroczna konferencja poświęcona była bardzo istotnemu, dla kondycji pacjentów, tematowi - procesowi włączania pacjentów w decyzje dotyczące ich leczenia, w szczególności w proces ustalania wysokości i zasadności refundacji leków.
Uczestnicy,  przy udziałe prowadzących analizowali różne procedury obowiązujące w poszczególnych krajach członkowskich, tak aby przywrócić bądź zapewnić pacjentom należne im miejsce i głos w tym procesie decyzyjnym, który ostatecznie dotyczy każdego z nas. 

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki. Polityka prywatności