8 MAJA br. zapraszamy na autorski webinar dr Piotra Dąbrowieckiego, przeznaczony dla pacjentów i ich opiekunów. Zwrócimy uwagę na najważniejszy aspekt życia z astmą. Aspekt edukacyjny, który jest kluczem do prawidłowego zarządzania sobą w chorobie. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się: 

Jak rozpoznać astmę?

Jak leczyć astmę w sposób nowoczesny i bezpieczny?

Jak stosować leki aby były skuteczne?

Jak leczyć choroby współtowarzyszące- alergie, zapalenie zatok, refluks żołądkowo-przełykowy, otyłość?

Jak stworzyć plan leczenia choroby?

Jakich błędów unikać w terapii?

Jak diagnozować i leczyć astmę ciężką?

wejdź proszę 8 maja na nasze spotkanie klikając w link: https://federacja.clickmeeting.com/jak-zyc-z-astma-dlugo-i-szczesliwie-/549ed90f341aec7b8e276900663b9bf9

 

Światowy Tydzień Alergii obchodzony w dniach od 23 do 29 czerwca pod hasłem przewodnim jest Overcoming food allergy obstacles (tłum: Przezwyciężanie barier związanych z alergią pokarmową)

Alergie pokarmowe stają się powszechnym problemem populacyjnym. Dotykają ludzi w każdym wieku, na całym świecie. Szacuje się, że w Polsce doświadcza ich ok. 8% dzieci oraz ok. 5% osób dorosłych. Ponownie wraca zagadnienie edukacji społeczeństwa w zakresie wyborów konsumenckich, które prowadzić mogę do dotkliwych konsekwencji zdrowotnych, zaostrzeń i powikłań innych zdiagnozowanych chorób. W przypadku alergii pokarmowej najgroźniejszym jej przejawem może być wstrząs anafilaktyczny, stan zagrażający życiu. Istotne jest zatem aby zdiagnozować czy mamy do czynienia z alergią pokarmową (reakcja obronna układu immunologicznego) czy też nadwrażliwością na pokarm (reakcje metaboliczne, farmakologiczne, etc.) 

Zachęcamy do wzięcia udziału w webinariach organizowanych przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne wraz ze Strefą Alergii - https://pta.med.pl/

 

 

 

 

Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia rokrocznie organizuje konferencję noworoczną dla przedstawicieli mediów z całego kraju, podejmujących w swoich publikacjach tematykę zdrowia. Najważniejszą częścią Konferencji Noworocznej jest ogłoszenie wyników Konkursu Dziennikarz Medyczny Roku 2023. Oprócz nagród regulaminowych Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia przyznało honorowe tytuły i wyróżnienia dla dziennikarzy i organizacji szczególnie aktywnych w działaniach na rzecz świadomości prozdrowotnej i w walce o zdrowie Polek i Polaków.
Za wyjątkowe zasługi w promowaniu i realizowaniu w praktyce innowacyjnych metod diagnostyki i leczenia wad słuchu u pacjentów w Polsce i na świecie tytuł HERKULESA otrzymał prof. dr hab. n. med., dr h. c. multi Henryk Skarżyński.
Za intensywną działalność na rzecz upowszechniania aktualnej wiedzy medycznej i poprawy świadomości zdrowotnej polskiego społeczeństwa, w tym także środowiska medycznego, honorowy tytuł WIELKIEGO EDUKATORA otrzymały organizacje: Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej i Polska Federacja Stowarzyszeń Pacjentów Chorych na Astmę, Alergię i POCHP.
„To wielki zaszczyt dla Federacji i wyróżnienie dla wszystkich 6 członków stowarzyszonych w Federacji. Codzienna praca w ramach szkół chorych (teraz głownie on-line), liczne konsultacje dla pacjentów zgłaszających swoje problemy ze zdrowiem ale także z systemem opieki zdrowotnej, konsultacje społeczne i inicjatywy prozdrowotne, przynoszą wymierne efekty, które zostały docenione. Ten tytuł jeszcze bardziej zmotywuje nas do edukowania pacjentów ale także całego społeczeństwa w temacie alergii, astmy i POChP” - stwierdził w trakcie odbierania nagrody Przewodniczący Federacji dr Piotr Dąbrowiecki.
Szczegóły na stronie http://www.dziennikarze.org/

Podkategorie

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki. Polityka prywatności