Światowy Tydzień Alergii obchodzony w dniach od 23 do 29 czerwca pod hasłem przewodnim jest Overcoming food allergy obstacles (tłum: Przezwyciężanie barier związanych z alergią pokarmową)

Alergie pokarmowe stają się powszechnym problemem populacyjnym. Dotykają ludzi w każdym wieku, na całym świecie. Szacuje się, że w Polsce doświadcza ich ok. 8% dzieci oraz ok. 5% osób dorosłych. Ponownie wraca zagadnienie edukacji społeczeństwa w zakresie wyborów konsumenckich, które prowadzić mogę do dotkliwych konsekwencji zdrowotnych, zaostrzeń i powikłań innych zdiagnozowanych chorób. W przypadku alergii pokarmowej najgroźniejszym jej przejawem może być wstrząs anafilaktyczny, stan zagrażający życiu. Istotne jest zatem aby zdiagnozować czy mamy do czynienia z alergią pokarmową (reakcja obronna układu immunologicznego) czy też nadwrażliwością na pokarm (reakcje metaboliczne, farmakologiczne, etc.) 

Zachęcamy do wzięcia udziału w webinariach organizowanych przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne wraz ze Strefą Alergii - https://pta.med.pl/

 

 

 

 

8 MAJA br. zapraszamy na autorski webinar dr Piotra Dąbrowieckiego, przeznaczony dla pacjentów i ich opiekunów. Zwrócimy uwagę na najważniejszy aspekt życia z astmą. Aspekt edukacyjny, który jest kluczem do prawidłowego zarządzania sobą w chorobie. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się: 

Jak rozpoznać astmę?

Jak leczyć astmę w sposób nowoczesny i bezpieczny?

Jak stosować leki aby były skuteczne?

Jak leczyć choroby współtowarzyszące- alergie, zapalenie zatok, refluks żołądkowo-przełykowy, otyłość?

Jak stworzyć plan leczenia choroby?

Jakich błędów unikać w terapii?

Jak diagnozować i leczyć astmę ciężką?

wejdź proszę 8 maja na nasze spotkanie klikając w link: https://federacja.clickmeeting.com/jak-zyc-z-astma-dlugo-i-szczesliwie-/549ed90f341aec7b8e276900663b9bf9

 

24 stycznia odbyło się pierwsze spotkanie nowej Pani Minister Zdrowia Izabeli Leszczyny z Radą Organizacji Pacjentów działającą przy Ministrze Zdrowia RP.
W spotkaniu uczestniczyli Pani Minister Zdrowia Izabela Leszczyna i Podsekretarz Stanu Pan Marek Kos. W spotkaniu uczestniczyła Rada Pacjentów w pełnym składzie pod przewodnictwem Księdza Arkadiusza Nowaka – prowincjała Zakonu Kamilianów (posługujących chorym ).
Każdy z obecnych liderów organizacji pacjentów przedstawił się Pani Minister i w krótkim wystąpieniu przedstawił najważniejsze problemy dotykające pacjentów których reprezentuje.
W trakcie spotkania Grupa Robocza ds. Polski Wolnej od Nikotyny przy Radzie Organizacji Pacjentów przy MZ (Anna Śliwińska, Piotr Dąbrowiecki, Małgorzata Durka, Piotr Fonrobert, Igor Grzesiak, Iwona Ceglińska, Dorota Kiprian, Filip Szymborski, Marcin Wojnar, oraz Jakub Szymański i Dariusz Poznański z MZ) - przedstawiła i wręczyła Pani Minister Rekomendacje dla Ministra Zdrowia w obszarze ograniczenia palenia tytoniu i używania nikotyny w Polsce.
Pani Minister w ciepłych słowach wypowiedziała się o idei działania Rady Organizacji Pacjentów przy MZ i obiecała ścisłą współprace z Radą.

Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia rokrocznie organizuje konferencję noworoczną dla przedstawicieli mediów z całego kraju, podejmujących w swoich publikacjach tematykę zdrowia. Najważniejszą częścią Konferencji Noworocznej jest ogłoszenie wyników Konkursu Dziennikarz Medyczny Roku 2023. Oprócz nagród regulaminowych Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia przyznało honorowe tytuły i wyróżnienia dla dziennikarzy i organizacji szczególnie aktywnych w działaniach na rzecz świadomości prozdrowotnej i w walce o zdrowie Polek i Polaków.
Za wyjątkowe zasługi w promowaniu i realizowaniu w praktyce innowacyjnych metod diagnostyki i leczenia wad słuchu u pacjentów w Polsce i na świecie tytuł HERKULESA otrzymał prof. dr hab. n. med., dr h. c. multi Henryk Skarżyński.
Za intensywną działalność na rzecz upowszechniania aktualnej wiedzy medycznej i poprawy świadomości zdrowotnej polskiego społeczeństwa, w tym także środowiska medycznego, honorowy tytuł WIELKIEGO EDUKATORA otrzymały organizacje: Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej i Polska Federacja Stowarzyszeń Pacjentów Chorych na Astmę, Alergię i POCHP.
„To wielki zaszczyt dla Federacji i wyróżnienie dla wszystkich 6 członków stowarzyszonych w Federacji. Codzienna praca w ramach szkół chorych (teraz głownie on-line), liczne konsultacje dla pacjentów zgłaszających swoje problemy ze zdrowiem ale także z systemem opieki zdrowotnej, konsultacje społeczne i inicjatywy prozdrowotne, przynoszą wymierne efekty, które zostały docenione. Ten tytuł jeszcze bardziej zmotywuje nas do edukowania pacjentów ale także całego społeczeństwa w temacie alergii, astmy i POChP” - stwierdził w trakcie odbierania nagrody Przewodniczący Federacji dr Piotr Dąbrowiecki.
Szczegóły na stronie http://www.dziennikarze.org/

Podkategorie

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki. Polityka prywatności