Dla lekarza

Reklama
Reklama

Polecamy publikacje

Reklama
Reklama

Kontakt

Polska Federacja Stowarzyszeń Chorych na Astmę i Choroby Alergiczne i Przewlekłe Obturacyjne Choroby Płuc

Biuro:
ul. K. Promyka 5 lok. 162
01-604 Warszawa

mail: astma.federacja@gmail.com 

Konto: Kredyt Bank SA
44150010121210101466220000

Aktualności Światowy Dzień Spirometrii 2014
Światowy Dzień Spirometrii 2014 PDF Drukuj Email

„Oddychać czystym powietrzem” – tak brzmi motto tegorocznych obchodów Światowych Dni Spirometrii”, towarzyszących największemu wydarzeniu w obszarze badań klinicznych i leczenia chorób układu oddechowego, czyli kongresowi naukowemu w Monachium ( 6-11 września 2014 r.)   

European Respiratory Society  (ERS) i European Lung Foundation (ELF),  jako organizator kongresu, zainicjuje tym samym światową kampanię na rzecz zdrowych płuc  pn. Healthy Lungs for Life.

W centrum Monachium w dniach 5 - 7 września będzie miało miejsce publiczne, ogólnodostępne badanie czynnościowe płuc, dla chętnych mieszkańców Monachium i wszystkich uczestników kongresu. 

Jako przedstawiciele strony polskiej zaproponowaliśmy Organizatorom przeprowadzenie akcji promocyjnej w postaci  badania składu i oceny jakości powietrza w otoczeniu centrum kongresowego.

Zespół składający się z dr med. Piotra Dąbrowieckiego i dr Artura Badydy w dniu 7 września zbada, ilość cząsteczek pyłu zawieszonego w powietrzu. Pomysł ten został przyjęty z entuzjazmem  przez Organizatorów.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia wszystkich wydarzeń towarzyszących kongresowi  i aktywnego włączenia się w kampanię  Healthy Lungs for Life  

 

 

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama